Program, ktorý poráža pokerových profíkov


Počítačové programy porazili už šachistov alebo hráčov dámy. Populárna kartová hra poker, je ale trochu iná ako ostatné hry, v ktorých sa počítač stretol s človekom. Obohrať profesionála v pokri bolo pre počítač veľmi neľahké. Poker bol obrovskou výzvou pre umelú inteligenciu.
 vyskládané karty
–        Na vývoji algoritmu pre počítačový poker sa podieľali profesori z kanadskej univerzity a Univerzity Karolovi a ČVUT v Prahe.
–        Poker je iná hra než napríklad šach. Ide o typickú hru s neúplnou informáciou, v ktorej jednotliví hráči počas hry nemajú rovnakú informáciu.
–        Z vyššie uvedeného vyplýva, že program dokáže zvíťaziť aj cez to, že má horšie karty ako súper.
–        Program sa volá DeeoSrack a jeho algoritmus umožňuje vypočítať vhodnú stratégiu pre situáciu v pokri až v momente, keď tá či ona situácia nastane, teda bez nutnosti uvažovať o úplne celej hre dopredu a naraz, čo bol doteraz prevládajúci prístup u herných programov.
hazardní hry
–        Táto zásadná zmena princípov postupov a riešení bola umožnená okrem iného rozvojom strojového učenia pomocou hĺbkových neurónových sietí. Táto sieť, v prípade tohto programu deepstack, vyhodnocuje jednotlivé čiastkové pokerové situácie, a ide teda o istú formu intuície, ktorú algoritmus využíva pre správne rozhodnutia.
–        Program deepstack aby dobre fungoval a získal svoju intuíciu, musí trénovať podobne ako človek, čím viac partií zohrá, tým je dokonalejší.
–        DeppStack hral proti profesionálnej skupine hráčov pokru v decembri 2016. Tridsať tri hráčov vybraných Medzinárodnou federáciou pokeru pochádzalo zo sedemnástich svetových štátov. Každý hráč mal možnosť hrať tri tisíce hier počas štyroch týždňov. Deepstack týchto hráčov porazil s obrovskou prevahou.
 dívka s kartami
 
Ak ste teda vášnivý hráči pokeru a máte chuť porovnať svoje sily s umelou inteligenciou, potom neváhajte a rozdajte si to s programom DeepoStack.