Cvičeniu v tehotenstve je venovaných mnoho článkov. V niektorých veciach sa líšia, no na niektorých sa zhodujú pomerne jednoznačne. Drvivá väčšina z nich sa následne zhoduje na tom, že cvičenie v tehotenstve je želanou aktivitou, vyplnením voľného času a samozrejme budovaním kondície, ktorú bude žena počas pôrodu určite potrebovať. Pomocou cvičenia v tehotenstve si teda viete skvele zvýšiť fyzickú kondíciu, pričom z týchto zdrojov budete čerpať energiu vo fáze pôrodu a tesne po ňom. Vaše telo toto fyzicky i psychicky náročné obdobie zvládne oveľa lepšie a po pôrode sa dokáže regenerovať omnoho rýchlejšie.
Cvičenie v tehotenstve pozitívne vplýva na fyzickú i psychickú kondíciu vášho organizmu
Niekoľkými vetami sa pozrieme na niektoré z mýtov, ktorými je opradené cvičenie v tehotenstve a celkom jednoznačne ich následne dokážeme vyvrátiť. Jedným z nich je ten, že pokiaľ žena necvičila pred otehotnením, nemala by s touto telesnou aktivitou začínať počas neho. Ide o absolútny mýtus a s cvičením môžete začať aj v tomto období. Náplň cvičenia v tehotenstve síce bude v oblasti skladby cvikov odlišná, no zacvičiť si môžete rovnako kvalitne. Chôdza, plávanie, jednoduché posilňovanie či bicykel sú dokonalými aktivitami. Nebezpečným je práve presný opak a nadmerným oddychovaním a vyhýbaním sa akémukoľvek pohybu svojmu telu skôr ublížite, ako by ste mu mala pomôcť.
Ďalším z mýtov je ten, ktorý hovorí o ženách zvyknutých na vyššiu intenzitu a tú treba jednoznačne obmedziť. Každý organizmus je jedinečným a svoje limity má niekde inde. Je pravda, že tréning by nemal byť postavený zo zámerom prekonávať vlastné rekordy. Jednoznačne by ste však mali počúvať vlastné telo a v období tehotenstva môže byť každý deň iný. Niekedy sa žena cíti absolútne fit a je plná energie, inokedy je unavená a nemá na nič náladu. Práve takéto výkyvy dokáže cvičenie v tehotenstve skvele poraziť a minimalizovať ich výskyt. Dôležitým je vyvarovanie sa situáciám, kedy by malo dôjsť k prehriatiu organizmu. Počas teplých letných dní si naplánujte cvičenie na skoršie ranné alebo neskoršie večerné hodiny. Vyššia teplota organizmu matky totižto negatívne vplýva na správny vývoj plodu. Pre viac informácií kliknite na webovú stránku https://inlive.sk/.